Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zupełnie inna beczka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zupełnie inna beczka. Pokaż wszystkie posty

3.10.09

AAA!!! KONKURS!!!!!!


dziś wiernym czytelnikom zadajemy następujące pytanie:

~ CO AUTOR MIAŁ NA MYŚLI TUDZIEŻ PO PROSTU CO PRZEDSTAWIA POWYŻSZY BLASZON BO MY NI CHOLERY NIE WIEMY NO. ~

odpowiadać w komętarzach bez krępacji żadnej tyle tylko że do 10 października wieczorkiem powiedzmy. nagradzana oczywizda prawdość, a w przypadku niemożności osiągnięcia prawdości - inwencja.

nagroda niespodzianka ale o rany jaka fajna!

gwoli disclaimera jeszcze to zagadkowy ów blaszon zdjęli i podesłali wtedyjeszczeniealeterazjużowszemnarzeczeństwo czyli wr&t.

17.8.09

BZZZ - kto tam? - poczta puolska

już tę autorkę/autora raz gościłyśmy.




oj chyba cały długopis poszedł. a z nim popołudnie.





działalność owa płoży się w okolicach uniwerku i ilsu, więc podejrzewamy brać studencką, żeby nie powiedzieć neofilologiczną. ale pozory mogą mylić i może to być równie dobrze ktokolwiek inien. dobranoc się z państwem

1.8.09

nie złamie wolnych żadna klęska



Pierwszy sierpnia dzień krwawy
Powstał naród Warszawy
By Stolicę uwolnić od zła.
I zatknęli na dachy, barykady i gmachy
Biało-czerwonych sztandarów las.



Trzeba obejść przez getto
Bo już Wolę zdobyto
I łunami czerwieni się noc.
Stare Miasto płonie
A nam mdleją już dłonie
Trzeba walczyć, lecz nie mamy sił.



Już Śródmieście się łamie,
Niemcy są w każdej bramie
I stawiają Polaków pod mur.
Słychać krzyk, salwy krótkie
I jęki cichutkie
Tak to ginie warszawski nasz lud.



O jaka rozpacz się w piersi rozpina,
Walczyć nie ma czym.
Pod czołg z butelką idzie dziewczyna,
By zapłacić im
Za zburzoną, zniszczoną Stolicę
I za zgliszcza te,
I za trupów dziś pełne ulice,
Za powstańczą krew.



Tak ginęli Warszawiaki, bohaterskie chłopaki,
Którzy chcieli Warszawę wolną mieć.



chwała bohaterom


tu jeszcze kilka wlep

1.4.09

krzeseuka


ogłoszenie: od dziś powierzchnie płaskie zajmują się nie streetartem, ale meblami miejskimi. dizajnerskie i ordynarne, nowoczesne i przestarzałe, są o wiele bardziej zajmującym tematem niż mazy na murach, które wszak, nie ukrywajmy, są aktami wandalizmu...dlatego przerzucamy się od dziś na dokumentację przestrzeni miejskiej i obiektów w niej się znajdujących. dobranoc państwu

25.1.09

na śniegu


idę sobie z ilsu na przystanek a tam - na trawniku śniegiem zasypanem - zupełnie inna beczka
na desce, sklejce czy innym tam czymś, a w hełmie - dziura na śnieg
w sensie że może na twarz, no ale leży, więc na śnieg
sqli has no concept of this - but she still approves

27.12.08

the time of fail

[FYI: czas honoru fajoskim serialem jest i mam wielką nadzieję na kolejną serię (serie). tym ciężej zatem wytknąć mu megafaila, jaki popełnił - a właściwie dwa megafaile.]

no więc w wawie na nowym świecie 69, w wejściu do wydziałów przeróżnych (dziennikarze i naukowcy polityczni się tam gnieżdżą np), jest odbity ten oto ks. jerzy, no nie?



o w tym wejściu.



no.
no i jak kręcili czas honoru, to dokleili do tego właśnie nowego światu 69 budkę i wartownika że niby jakieś eses. no i co widzimy nad lewym ramieniem wartownika:



no księdza jerzego.
a co widzimy po prawej ręce wartownika?
no tę oto tabliczkę.


(fota stąd, dzięki - aktualnie tabliczki na budynku tajemniczo brak)

- ACH, HERR OBERFÜHRER, CHOCZMY TEHAZ OMAWIACZ NASZE TAJNE PLANY AUF INSTITUT FÜR FORSCHUNGSINFORMAZION
- JA JA, UNTERSTURMFÜHRER SCHULZ! GUT NAME, DAS BSZMI BAHZO GEHEIM! O SPÓJSZCIE SCHULZ CZI TO NIE PRIESTER POPIELUSCHKO
- WAS WER IST PRIESTER POPIELUSCHKO
- ICH WEISS NICHT LOL

dawno się tak nie śmiałam. szkoda, czasie honoru, szkoda.
oj no tak no, tak, oczywiście: kto wie że blaszon ów i tabliczka owa tam są, ten je tam widzi obok tego wartownika. a kto nie wie to nie wie i nie widzi. ale i tak się uśmiałam. bo kto tamtędy chodzi ten WIE. czyli ileśtam tysięcy ludzi dziennie.

(a tak bajdełej to byłam akurat w okolicy jak to kręcili - lato czy tam wiosna 2008 - riksze jeździły i hitlerowcy i kaszkiety migały i wogle i fajnie było! tzn nie dlatego że hitlerowcy. dlatego że epoka. oesu)